Sokan voltunk a megemlékezésen

2006. február 14.

A cianid szennyezés 6. évfordulóján becslésem szerint rekord számú, 50-60 érdeklődő gyűlt össze a Roosevelt téren a Juhász Gyula szobor előtt. Ugyanakkor örömmel állapítottam meg azt is, hogy részben cserélődött a társaság: nem csak a korábbi évek törzsgárdája jelent meg. Hiányoltam is több, korábban minden megemlékezésen résztvevő „bajtársat”. A médiák is szép számmal megjelentek, és a hideg valamint a sötét ellenére szorgalmasan dolgoztak. Erről a Délmagyarországban is olvashat, aki teheti.

A felütést két tömörkényes gimnazista lány szavalata adta meg, a tiszás alkotó pályázatunkra érkezett két verset szavalták el. A beszédek visszatekintettek a múltra, és előre is tekintettek a jövőbe. Schilsong János az Oskolás Intézettől azokról a terveiről beszélt (sajnos csak általánosságban), amik megvalósulása esetén Szeged polgárai sokkal szorosabbra fűzhetnék kapcsolatukat a város főutcáját is jelentő folyóval, ahogy ez régen is volt (közelmúlt). Dr. Szabó László képviselő évek óta tartó alapos helytörténeti, néprajzi vizsgálódásainak esszenciáját tárta a hallgatóság elé (régmúlt), valamint arról az evezős túráról is beszélt, amit 2004-ben együtt csináltunk a Maroson, hogy felhívjuk a figyelmet a folyót fenyegető veszélyekre (közelmúlt). Dr. Fekete Endre (ATIKÖVIZIG) a szennyezés vízügyi vonatkozásait ismertette – itt sokkal többet nem tudok, mert ekkor is interjút kellett adnom. Jómagam a szennyezésről beszéltem (közelmúlt), arról, hogy miért nem hagyhatjuk az eseményt a feledés homályába merülni, mit tudunk, és mit tervezünk tenni a folyó élővilágának segítése, védelme érdekében. Ez utóbbi közelmúlt és jövő egyben, mert mind az élőhely rehabilitációs program, mind a marosi kommunikációs kampány (evezős túra lesz az idén is) folyamatban lévő dolgok. Természetesen nem hagyhattam ki a tervezett csongrádi vízlépcső kérdését sem.

A tűz mellett 7-ig beszélgettünk, a teafőzés komoly igény hiányában elmaradt. A megemlékezésről készült képek megtekinthetők a képtárban

Paulovics Péter


Cianid megemlékezés
Cianid megemlékezés
Cianid megemlékezés
Cianid megemlékezés
Cianid megemlékezés
Cianid megemlékezés
Cianid megemlékezés
Cianid megemlékezés
További képek »

Legfrissebb híreink, cikkeink

Zemplén csillagtúra, Hollóháza
Zemplén csillagtúra, Hollóháza
A tábor fő programja hagyományos hátizsákos-bakancsos természetjárás, sok túrázással. A kirándulásokat csillagtúra jelleggel szervezzük, minden nap más-más látnivalót megcélozva, útba ejtve a természeti, kulturális és történelmi nevezetességeket....
Tovább »
Természetismereti Tábor Bugacon
Természetismereti Tábor Bugacon
A CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület táborában a Kiskunsági Nemzeti Park és a Dél-Alföld természeti értékeivel, védett növény- és állatfajaival, a hagyományos tájhasználattal, az őshonos háziállat-fajtákkal, íjászattal, ősi mesterségekkel és játékokkal ismerkedhetnek meg a résztvevők....
Tovább »

Programajánló...

Szeged-Szentpétervár és ami addig és onnan útbaesik...
Szeged-Szentpétervár és ami addig és onnan útbaesik...
Autós félnomád kulturális körutazás....
Tovább »
30 éves a CSEMETE
30 éves a CSEMETE
Egyesületünk idén ünnepli alapításának 30 éves jubileumát. Szeretettel meghívunk ezen esemény alkalmából megrendezésre kerülő programjainkra....
Tovább »

Keresés az oldalon


Terepi bázisok

Dátum, névnap

2017. június 27., kedd
László napja van

Galériaajánló

Az év kétéltűje 2017: a mocsári béka Az év kétéltűje 2017: a mocsári béka

Az év emlőse 2017: a mogyorós pele Az év emlőse 2017: a mogyorós pele

Az év virága 2017: a hóvirág Az év virága 2017: a hóvirág

Az év madara 2017: a tengelic Az év madara 2017: a tengelic

Az év fája 2017: Vadalma Az év fája 2017: Vadalma


Videóajánló

A CSEMETE bemutatása A CSEMETE bemutatása

Egyesületünk 1987 óta végez természetvédelmi munkákat, szerver környezetvédelmi akciókat, gyerektáborokat, diákprogramok...

Horgásztábor 2008 Horgásztábor 2008

A résztvevők az Atkai-holtág partján megismerkedhetnek a vízi életközösségekkel, természet- és környezetvédelmi problémá...

CSEMETE Munkatábor :) CSEMETE Munkatábor :)

Dalmát tengerparton Dalmát tengerparton

CSEMETE Kék Túra CSEMETE Kék Túra

Másfélmillió lépés Európa szívében. Első leírása Országos Kék Út néven 1926-ból maradt fenn, a jelzés felfestése csaknem...

Hírlevél, újdonságértesítő
Zöld ovi, Ökoiskola

ökosuli

Kövessen a Facebookon is


Minden jog fenntartva © 2015-2017
CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület