In memoriam Dési professzor úr

2018. január 30.
In memoriam Dési professzor úr

Nagyon megérintett a hír, miszerint Dr. Dési Illés Professzor Úr- igen szép kort megélve- távozott az élők sorából 2018. január 3-án.A férjem, dr. Vetró Gábor munkahelyi vezetőjeként ismertem meg, a SZOTE Népegészségtani Intézetét igazgatta. Szimpatikus volt a vezetői attitúdje, miszerint az intézetben dolgozóknak igen szorgalmasan  tanulni, előadni, kutatni, publikálni kellett .

Tisztelte , művelte és műveltette a tanítás szépségét, a p  a kutatás fontosságát, tankönyvek írását. Igazi iránymutató volt! Mindemellett emberség, figyelmesség, intelligencia nemkevés humor ,jószándék,    vezérelte és segítette tevékenységét.

Igazi Úriember volt! Soha nem mulasztotta el az érdeklődést a kollégái családtagjairól, s cserébe mi is érdeklődéssel figyelhettük felesége újságírói munkáját, fiai előmenetelének sikerét .A család "jólléte" fontos volt számára. Kapcsolat és közösségépítő volt a legnemesebb értelemben. A fiatalokat megkülönböztetett figyelemmel inspirálta , Orvos és mérnöki diplomával egyaránt rendelkezett, az utóbbit  környezetmérnökként hasznosította. Személyiségéből és tudásából adódóan is érdeklődő volt a környezet dolgai iránt, s mind belföldön, mind külföldön nyitott szemmel és szívvel szemlélte a világot, annak épített és természeti környezetét, kultúráját, történelmét,s mindehhez irodalmi élményeit, családi történéseket, tudását társította. Jó volt a környezetében lenni! Én- hogy ezt megtapasztalhattam-  személyes szerencsének érzem.
 
A CSEMETE elnökeként   tevékenykedett, évtizedekkel ezelőtt, de nyugdíjazása után -visszaköltözve családjához Budapestre,-is szivesen tájékozódott az egyesületben  folyó aktualitásokról. Ez az évek múlásával -nyilván a személyi kapcsolódások hiánya miatt- lassan megszünt. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a jelenleg is egyesületünkben aktívan munkálkodók ne említenék fel egy-egy feladat, történés kapcsán a legnagyobb elismeréssel Dési Professzor Urat.
 
Férjem halála után kapcsolatunk megmaradt, ami annyit jelentett, hogy mindig pontosan elküldte kedves lapja, az Egészségtudomány aktuális számát, szavaival élve :" a világlapot." Ekkor mindig kölcsönösen tájékozódtunk egymás hogylétéről, a családról, az idő múlásának mikéntjéről. Derű, érdeklődés, bátorítás, tisztelet érződött minden  sorából . Panaszkodás, csüggedés talán soha nem volt rá jellemző! 
 
Örülök, hogy ismerhettem! 
Shalom!
 
Puczkó Éva

Legfrissebb híreink, cikkeink

Személyi jövedelemadójának 1%-ával támogasson bennünket!
Személyi jövedelemadójának 1%-ával támogasson bennünket!
Amennyiben egyetért céljainkkal, kérjük segítse Ön is a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesületet adója 1%-ának felajánlásával! Magánszemélyként az idén is lehetősége van arra, hogy rendelkezzen az összevont adóalap után befizetett személyi jövedelemadója 1%-áról, amelyet legkésőbb 2019. május 20-áig az szja-bevallástól...
Tovább »
Az év fája 2019: a sajmeggy
Az év fája 2019: a sajmeggy
Idén a sajmeggyet (Prunus mahaleb) választották az év fájának, azaz e fajra irányulhat némileg több figyelem. Általában a sajmeggyet nem tartják különösebben számon sem természetvédelmi, sem erdészeti, sem erdei haszonvétel szempontjából, pedig mindhárom területen fontos szerepet tölt be....
Tovább »

Programajánló...

Kézműves tábor Bugacon
Kézműves tábor Bugacon
A CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület táborában a következő kézműves foglalkozásokat próbálhatják ki a résztvevők: tűzzománc és kerámia, csuhébaba és szalmafonás, textilfesttés, lekvár- és szörpkészítés....
Tovább »
CSEMETE Közgyűlés - meghívó, és egyéb információk 2019-re
CSEMETE Közgyűlés - meghívó, és egyéb információk 2019-re
A CSEMETE Egyesület 2019. május 19-én, 10.00-15.00 óra közt tartja ez évi Közgyűlését a zákányszéki kiserdő madárvártáján, amelyre minden kedves tagtársunkat és érdeklődőt szeretettel várunk! Részletek és egyéb, tárgyévre vonatkozó egyesületi információk a továbbiakban....
Tovább »

Keresés az oldalon


Terepi bázisok

Élménycentrum

Élménycentrum

Dátum, névnap

2019. május 21., kedd
Konstantin napja van

Galériaajánló

A sajmeggy (Prunus mahaleb) A sajmeggy (Prunus mahaleb)

Ómassai húsvét Ómassai húsvét

Szováta, Teleki-tábor 2019 Szováta, Teleki-tábor 2019

A tavasz tizenhét pillanata A tavasz tizenhét pillanata

A vörösszárnyú keszeg A vörösszárnyú keszeg


Videóajánló

A CSEMETE bemutatása A CSEMETE bemutatása

Egyesületünk 1987 óta végez természetvédelmi munkákat, szerver környezetvédelmi akciókat, gyerektáborokat, diákprogramok...

Horgásztábor 2008 Horgásztábor 2008

A résztvevők az Atkai-holtág partján megismerkedhetnek a vízi életközösségekkel, természet- és környezetvédelmi problémá...

CSEMETE Munkatábor :) CSEMETE Munkatábor :)

Dalmát tengerparton Dalmát tengerparton

CSEMETE Kék Túra CSEMETE Kék Túra

Másfélmillió lépés Európa szívében. Első leírása Országos Kék Út néven 1926-ból maradt fenn, a jelzés felfestése csaknem...

Hírlevél, újdonságértesítő
Kövessen a Facebookon is


Minden jog fenntartva © 2015-2018
CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület