In memoriam Dési professzor úr

2018. január 30.
In memoriam Dési professzor úr

Nagyon megérintett a hír, miszerint Dr. Dési Illés Professzor Úr- igen szép kort megélve- távozott az élők sorából 2018. január 3-án.A férjem, dr. Vetró Gábor munkahelyi vezetőjeként ismertem meg, a SZOTE Népegészségtani Intézetét igazgatta. Szimpatikus volt a vezetői attitúdje, miszerint az intézetben dolgozóknak igen szorgalmasan  tanulni, előadni, kutatni, publikálni kellett .

Tisztelte , művelte és műveltette a tanítás szépségét, a p  a kutatás fontosságát, tankönyvek írását. Igazi iránymutató volt! Mindemellett emberség, figyelmesség, intelligencia nemkevés humor ,jószándék,    vezérelte és segítette tevékenységét.

Igazi Úriember volt! Soha nem mulasztotta el az érdeklődést a kollégái családtagjairól, s cserébe mi is érdeklődéssel figyelhettük felesége újságírói munkáját, fiai előmenetelének sikerét .A család "jólléte" fontos volt számára. Kapcsolat és közösségépítő volt a legnemesebb értelemben. A fiatalokat megkülönböztetett figyelemmel inspirálta , Orvos és mérnöki diplomával egyaránt rendelkezett, az utóbbit  környezetmérnökként hasznosította. Személyiségéből és tudásából adódóan is érdeklődő volt a környezet dolgai iránt, s mind belföldön, mind külföldön nyitott szemmel és szívvel szemlélte a világot, annak épített és természeti környezetét, kultúráját, történelmét,s mindehhez irodalmi élményeit, családi történéseket, tudását társította. Jó volt a környezetében lenni! Én- hogy ezt megtapasztalhattam-  személyes szerencsének érzem.
 
A CSEMETE elnökeként   tevékenykedett, évtizedekkel ezelőtt, de nyugdíjazása után -visszaköltözve családjához Budapestre,-is szivesen tájékozódott az egyesületben  folyó aktualitásokról. Ez az évek múlásával -nyilván a személyi kapcsolódások hiánya miatt- lassan megszünt. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a jelenleg is egyesületünkben aktívan munkálkodók ne említenék fel egy-egy feladat, történés kapcsán a legnagyobb elismeréssel Dési Professzor Urat.
 
Férjem halála után kapcsolatunk megmaradt, ami annyit jelentett, hogy mindig pontosan elküldte kedves lapja, az Egészségtudomány aktuális számát, szavaival élve :" a világlapot." Ekkor mindig kölcsönösen tájékozódtunk egymás hogylétéről, a családról, az idő múlásának mikéntjéről. Derű, érdeklődés, bátorítás, tisztelet érződött minden  sorából . Panaszkodás, csüggedés talán soha nem volt rá jellemző! 
 
Örülök, hogy ismerhettem! 
Shalom!
 
Puczkó Éva

Legfrissebb híreink, cikkeink

Az év ásványa 2019: a galenit
Az év ásványa 2019: a galenit
A Magyarhoni Földtani Társulat 2015-ben indította el az „Az Év Ásványa” programot annak érdekében, hogy népszerűsítsék a földtudományokat és azon belül az ásványokat. A három jelöltet a Magyar Földtani Társulat Ásványtan-Geokémiai Szakosztályának vezetőssége állítja minden évben. A győztes internetes szavazáson keresztül kerül k...
Tovább »
Az év madara 2019: a gólyatöcs
Az év madara 2019: a gólyatöcs
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) négy évtizede, 1979-ben indította útnak az "Év madara" programot. Az egyesület minden évben egy-egy madárfajt, mutat be. Ezek rendszerint olyan fajok, amelyek védelmében maga az egyesület is aktívan részt vesz. A cél, hogy az adott év választott faját testközelbe hozzák, min...
Tovább »

Programajánló...

Természetvédelmi vetélkedő
Természetvédelmi vetélkedő
A Közép-magyarországi Zöld Kör, a Zöld Kör és a Magyar Természetvédők Szövetsége „A mogyorós pele nyomában” címmel, 3 fordulós természetvédelmi vetélkedőt hirdet Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Békés és Csongrád megyei, valamint Szatmár, Bihar, Arad és Temes megyei iskolák felső tagozatos diákjaiból álló, 3 fős csapatai szá...
Tovább »
Retyezát, erdélyi túra 2019
Retyezát, erdélyi túra 2019
A túra során a Retyezát és környéke látnivalóit járjuk végig csillagtúra-szerűen, természetvédelmi, történelmi, néprajzi és geológiai értékeket egyaránt érintve; elsősorban élményszerző jelleggel, kényelmesen teljesíthető gyalogtúrák keretében és személygépkocsikkal megoldva egyes esetekben a helyi megközelítést. E mellett gombá...
Tovább »

Keresés az oldalon


Terepi bázisok

Élménycentrum

Élménycentrum

Dátum, névnap

2019. február 16., szombat
Julianna napja van

Galériaajánló

A galenit A galenit

A mészkő A mészkő

Foltos szalamandra Foltos szalamandra

Komlosaurus Komlosaurus

Havasi cincér Havasi cincér


Videóajánló

A CSEMETE bemutatása A CSEMETE bemutatása

Egyesületünk 1987 óta végez természetvédelmi munkákat, szerver környezetvédelmi akciókat, gyerektáborokat, diákprogramok...

Horgásztábor 2008 Horgásztábor 2008

A résztvevők az Atkai-holtág partján megismerkedhetnek a vízi életközösségekkel, természet- és környezetvédelmi problémá...

CSEMETE Munkatábor :) CSEMETE Munkatábor :)

Dalmát tengerparton Dalmát tengerparton

CSEMETE Kék Túra CSEMETE Kék Túra

Másfélmillió lépés Európa szívében. Első leírása Országos Kék Út néven 1926-ból maradt fenn, a jelzés felfestése csaknem...

Hírlevél, újdonságértesítő
Zöld ovi, Ökoiskola

ökosuli

Kövessen a Facebookon is


Minden jog fenntartva © 2015-2018
CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület