In memoriam Dési professzor úr

2018. január 30.
In memoriam Dési professzor úr

Nagyon megérintett a hír, miszerint Dr. Dési Illés Professzor Úr- igen szép kort megélve- távozott az élők sorából 2018. január 3-án.A férjem, dr. Vetró Gábor munkahelyi vezetőjeként ismertem meg, a SZOTE Népegészségtani Intézetét igazgatta. Szimpatikus volt a vezetői attitúdje, miszerint az intézetben dolgozóknak igen szorgalmasan  tanulni, előadni, kutatni, publikálni kellett .

Tisztelte , művelte és műveltette a tanítás szépségét, a p  a kutatás fontosságát, tankönyvek írását. Igazi iránymutató volt! Mindemellett emberség, figyelmesség, intelligencia nemkevés humor ,jószándék,    vezérelte és segítette tevékenységét.

Igazi Úriember volt! Soha nem mulasztotta el az érdeklődést a kollégái családtagjairól, s cserébe mi is érdeklődéssel figyelhettük felesége újságírói munkáját, fiai előmenetelének sikerét .A család "jólléte" fontos volt számára. Kapcsolat és közösségépítő volt a legnemesebb értelemben. A fiatalokat megkülönböztetett figyelemmel inspirálta , Orvos és mérnöki diplomával egyaránt rendelkezett, az utóbbit  környezetmérnökként hasznosította. Személyiségéből és tudásából adódóan is érdeklődő volt a környezet dolgai iránt, s mind belföldön, mind külföldön nyitott szemmel és szívvel szemlélte a világot, annak épített és természeti környezetét, kultúráját, történelmét,s mindehhez irodalmi élményeit, családi történéseket, tudását társította. Jó volt a környezetében lenni! Én- hogy ezt megtapasztalhattam-  személyes szerencsének érzem.
 
A CSEMETE elnökeként   tevékenykedett, évtizedekkel ezelőtt, de nyugdíjazása után -visszaköltözve családjához Budapestre,-is szivesen tájékozódott az egyesületben  folyó aktualitásokról. Ez az évek múlásával -nyilván a személyi kapcsolódások hiánya miatt- lassan megszünt. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a jelenleg is egyesületünkben aktívan munkálkodók ne említenék fel egy-egy feladat, történés kapcsán a legnagyobb elismeréssel Dési Professzor Urat.
 
Férjem halála után kapcsolatunk megmaradt, ami annyit jelentett, hogy mindig pontosan elküldte kedves lapja, az Egészségtudomány aktuális számát, szavaival élve :" a világlapot." Ekkor mindig kölcsönösen tájékozódtunk egymás hogylétéről, a családról, az idő múlásának mikéntjéről. Derű, érdeklődés, bátorítás, tisztelet érződött minden  sorából . Panaszkodás, csüggedés talán soha nem volt rá jellemző! 
 
Örülök, hogy ismerhettem! 
Shalom!
 
Puczkó Éva

Legfrissebb híreink, cikkeink

Az év gombája 2019: a bronzos vargánya
Az év gombája 2019: a bronzos vargánya
A mintegy 5000 hazai előfordulású nagygomba közül igen nehéz feladat kiválasztani évről évre az „év gombája” titulust kiérdemlő fajt. Minden fajnak megvan a maga értéke és szerepe a természet nagy egészében, mindnek más és más lehet az aktualitása, veszélyeztetettsége, érdekessége, ami miatt érdemes a figyelmet egy kicsit rá, il...
Tovább »
Felhívás középiskolások számára: Teleki-virág Vetélkedő 2018
Felhívás középiskolások számára: Teleki-virág Vetélkedő 2018
A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Interaktív Természetismereti Tudástára, a Teleki-Szováta Alapítvánnyal, valamint a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesülettel közösen 2018-ban hetedik alkalommal hirdeti meg középiskolák számára az Erdély kultúrtörténetével és természeti értékeivel kapcsolatos ve...
Tovább »

Programajánló...

Gombásztúra az Őrségbe
Gombásztúra az Őrségbe
A CSEMETE a 2018. november 01-04 (csütörtök-vasárnap) hosszú hétvégén újra az Őrségbe kirándul, természetjárás, és alkalmasint gombászat ürügyén....
Tovább »
Egészséges ételek helyi gazdáktól
Egészséges ételek helyi gazdáktól
A CSEMETE Természet-és Környezetvédelmi Egyesület akciónapot szervez az egészséges, helyi élelmiszerek népszerűsítéséért a Szeged Szent István téren, 2018. október 27. 10:00 – 14:00-ig....
Tovább »

Keresés az oldalon


Terepi bázisok

Élménycentrum

Élménycentrum

Dátum, névnap

2018. december 16., vasárnap
Etelka napja van

Galériaajánló

Az év gombája 2019: a bronzos vargánya Az év gombája 2019: a bronzos vargánya

Őrségi gombásztúra, 2018 Őrségi gombásztúra, 2018

Ómassa, gombászat Ómassa, gombászat

Erdély bemutató képek 2018/19 Erdély bemutató képek 2018/19

Balaton_2018 Balaton_2018


Videóajánló

A CSEMETE bemutatása A CSEMETE bemutatása

Egyesületünk 1987 óta végez természetvédelmi munkákat, szerver környezetvédelmi akciókat, gyerektáborokat, diákprogramok...

Horgásztábor 2008 Horgásztábor 2008

A résztvevők az Atkai-holtág partján megismerkedhetnek a vízi életközösségekkel, természet- és környezetvédelmi problémá...

CSEMETE Munkatábor :) CSEMETE Munkatábor :)

Dalmát tengerparton Dalmát tengerparton

CSEMETE Kék Túra CSEMETE Kék Túra

Másfélmillió lépés Európa szívében. Első leírása Országos Kék Út néven 1926-ból maradt fenn, a jelzés felfestése csaknem...

Hírlevél, újdonságértesítő
Zöld ovi, Ökoiskola

ökosuli

Kövessen a Facebookon is


Minden jog fenntartva © 2015-2018
CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület