1% felajánlása 2013-ban, CSEMETE Egyesület

2013. február 14.
1% felajánlása 2013-ban, CSEMETE Egyesület

2013-ban technikai okokból Egyesületünk a Serpentes Alapítvány 1%-os kampányában vesz részt, így aki céljainkat támogatja, bevallásában idén a 19560739-1-06 adószámon keresztül tudja a természetvédelem, és a fenntartható, élhető környezet ügyét segíteni. Minden apró hozzájárulás számít, amit előre is megköszönünk! A CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület egyúttal szeretné megköszönni támogatóinak adójuk tavaly felajánlott 1%-át, amelyet 2012-ben a gyermektáboroknak helyt adó Bugaci Oktatóközpont fejlesztésére, és itt ifjúsági programok szervezésére fordítottunk.

Az idei évben Egyesületünk tovább szeretné folytatni megkezdett, a közösség számára hasznos, s a környezetállapot javítása érdekében is végzett fontos munkáját. Állandó programjaink és szolgáltatásaink közül erősen forráshiányos, és ezért jelentős részben a NEA támogatási rendszerére utalt lakossági környezeti tanácsadó irodánk fenntartása, amely egyben a szervezet környezeti nevelési, szemléletformálási programjainak is a központja, valamint a tematikus projektek koordinálását is itt végezzük. Ehhez kapcsolódóan terveink között szerepel ehhez kapcsolódóan az infrastruktúra egyszerű eszközökkel (izzócsere, stb) történő takarékos üzemmódra való átalakítása, valamint a bárki számára szabadon, és ingyenesen használható, közkedvelt Zöld Könyvtár szakmai anyagának bővítése is. Az állandó feladatok ellátására részmunkaidős foglalkoztatást szeretnénk igénybe venni.

A CSEMETE minden évben meghatározza tevékenységének fő irányait, így ennek keretén belül az idei év az önkéntesség kiterjesztésének jegyében telik el, valamint a tavalyi évben megkezdett utánpótlás-nevelés folytatásával. Programjaink gyakorlati megvalósítását e kettős célrendszerrel szeretnénk kiegészíteni, így egyben a szakmai célok a helyi közösségeket és a civil szférát erősítő motívumokkal is gazdagodnak – jelentős szereppel az önkéntesség elterjesztésében, valamint a fiatalok bevezetésében a közösségért való tevékenység, a felelősségvállalás és a tudatos életvitel-tervezés világába.

A nevelő-szemléletformáló munka keretében végzett erdei iskolai szolgáltató tevékenységünket 2013-ban két új modul fejlesztésével kívánjuk megtámogatni, a fenntarthatóság, az öngondoskodás és a munkára nevelés jegyében az őszi-téli időszakon belül a betakarítási munkák, mezőgazdasági termények ismeretanyagát helyezve előtérbe, valamint a termények tárolásának és a tartósításnak a hagyományos módszereit. A szolgáltatásfejlesztés érintené mind az oktatóközpontok felszereltségét, mind az oktatói állomány felkészítését és oktatási segédanyagok készítését.

Ugyancsak e táji értékek és természetvédelmi szempontok vezettek minket a védett területeken található illegális hulladéklerakók mentesítésében való részvételre. E tevékenységi terveink nayg létszámú önkéntes munkán, a partner civil szervezetek közreműködésén, valamint a helyi lakosság és az oktatási intézmények bevonásán alapszik, fő partnerként a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóságával. Másik, nemzeti parki együttműködésben tervezett projektirányunk a Natura 2000 hálózattal kapcsolatos társadalmasítás előmozdítása, ahol fő célunk a gazdálkodóknak való tanácsadás és segítségnyújtás az e területeken folytatható optimális tájhasználat irányába.

Saját programjainkhoz önálló rendezvényként sorakoznak a különféle hosszabb időtartamú tematikus szakmai programok és szemléletformáló táborok. Már biztosan megtartásra kerül az idei kínálatból természetismereti és Terepszemle fotós táborunk, a kétéltű- és hüllővédelmi tábor, az alkotótábor, a Bialowieza-i erdő túra, valamint a CSEMETE Kék Túra.

a CSEMETE vezetősége


Legfrissebb híreink, cikkeink

Szeged Klímastratégiája - Lakossági véleményezésre
Szeged Klímastratégiája - Lakossági véleményezésre
A klímaváltozás tényével nap mint nap szembesülhetünk már, nem csupán a távoli tájakon tapasztalható drasztikus változások és időjárási katasztrófák kapcsán, de sajnos saját közvetlen környezetünk jelenségein keresztül is. Elmaradó telek, extrém erős szélviharok, pár perc alatt pecsenyére égő bőr a napon – lakóhelyünk sem marad ...
Tovább »
Tanévkezdési DUGÓelhárítási kampány
Tanévkezdési DUGÓelhárítási kampány
Az iskolakezdés egy rémálom a helyi közlekedésben. Nem biztos, hogy megoldás lesz a „papa vagy mama-taxi” a reggeli és délutáni eljutási versenyben, amikor az iskolák környékén élők sem tudnak saját otthonuk elé leparkolni. Átfutott már az agyadon, hogy amikor elkezdődik az iskola és óvoda TI, KONKRÉTAN mire számíthattok? Lehetn...
Tovább »

Programajánló...

Kis Teleki-virág Vetélkedő 2020 általános iskolásoknak
Kis Teleki-virág Vetélkedő 2020 általános iskolásoknak
A CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Interaktív Természetismereti Tudástárával, valamint a Romániai Magyar Pedagógus Szövetséggel közösen 2020-ban kilencedik alkalommal hirdeti meg általános iskolák számára az Erdély kultúrtörténetével és természeti értékeiv...
Tovább »
Teleki-virág Vetélkedő 2020 középiskolásoknak
Teleki-virág Vetélkedő 2020 középiskolásoknak
A CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Interaktív Természetismereti Tudástárával, valamint a Romániai Magyar Pedagógus Szövetséggel közösen 2020-ban kilencedik alkalommal hirdeti meg középiskolák számára az Erdély kultúrtörténetével és természeti értékeivel ka...
Tovább »

Keresés az oldalon


Terepi bázisok

Élménycentrum

Élménycentrum

Száz apró lépés

Szeged Klímastratégiája

Szeged Klímastratégiája - KEHOP-1.2.1-18-2018-00008

Dátum, névnap

2020. december 02., szerda
Melinda napja van

Galériaajánló

Őrségi gombásztúra 2020 Őrségi gombásztúra 2020

Erdély, bemutató képek 2020-21 Erdély, bemutató képek 2020-21

Ómassa, gombászat Ómassa, gombászat

Ciprus Ciprus

Mátrai csillagtúra 2020 Mátrai csillagtúra 2020


Videóajánló

A CSEMETE bemutatása A CSEMETE bemutatása

Egyesületünk 1987 óta végez természetvédelmi munkákat, szerver környezetvédelmi akciókat, gyerektáborokat, diákprogramok...

Horgásztábor 2008 Horgásztábor 2008

A résztvevők az Atkai-holtág partján megismerkedhetnek a vízi életközösségekkel, természet- és környezetvédelmi problémá...

CSEMETE Munkatábor :) CSEMETE Munkatábor :)

Dalmát tengerparton Dalmát tengerparton

CSEMETE Kék Túra CSEMETE Kék Túra

Másfélmillió lépés Európa szívében. Első leírása Országos Kék Út néven 1926-ból maradt fenn, a jelzés felfestése csaknem...

Hírlevél, újdonságértesítő
Kövessen a Facebookon is


Minden jog fenntartva © 2015-2020
CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület