Az Orpheus Állatvédő Egyesület önkéntesei és munkatársai megszokták, hogy extrém helyeken is találnak magára hagyott, kidobott házi kedvenceket. Az utóbbi időben kukába dobott, csapdákba ragadt, csatornába esett, és útszélére kitett állatokból sem volt hiány. Fürgét és Ingát - a pár hetes örökmozgó tacskó testvérpárt – Algyőn, a szabadidő központ udvarára egy lelketlen állatkínzó egyszerűen behajította.
Rettentő az állatokkal kapcsolatos helyzet. A kis-kedvencek szaporodását a gazdik nem kontrollálják, így sok olyan állat is utódokat visz a házba, akiket a gazdák nem is vártak. Mivel sokkal több a házi kedvenc, mint amennyire igény van, így a kisállatoknak gazdát találni elég nehéz. Az éj leple alatt aztán az újszülött és picurka állatokat sokan egyszerűen utcára dobálják vagy durva eszközökkel leölik. A 2004. évi X. törvény értelmében állatot kitenni, elhagyni bűncselekmény, miért kétévnyi börtön is adható.
Fürge és Inga – az Orpheus Állatvédő Egyesület által üzemeltetett Ebrendészeti Telep többi lakójával együtt - gazdát keresnek. Az állatvédő szervezet keresi a szemtanúkat is: aki információt ad a fent leírt bűncselekmény elkövetőire vonatkozóan, azt a szervezet jutalomban részesíti. További információk az ügyben a www.ebrendeszet.zug.hu internet oldalon elolvashatóak vagy a 20/360-98-46-os számon kérhetőek.